Реалізація міні-проєктів обласного конкурсу розвитку територіальних громад “Разом у майбутнє”

Вже багато років заклади освіти Шевченківського району беруть участь у обласному конкурсі міні-проєктів «Разом у майбутнє», що започаткувала Харківська обласна рада.

Метою конкурсу є сприяння територіальним громадам сіл, селищ, міст та об’єднаним територіальним громадам на території Харківської області у комплексному розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру та створення умов для підвищення активності громад.

Основні завдання конкурсу:

–  співпраця обласної ради з територіальними громадами у розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного, культурно-освітнього характеру та визначення  шляхів ефективного їх вирішення;

– поширення позитивного досвіду у розв’язанні соціально-економічних та культурно-освітніх проблем місцевого значення;

– об’єднання ресурсів органів місцевого самоврядування й громадськості для розв’язання соціально-економічних та культурно-освітніх проблем територіальних громад сіл, селищ, міст, об’єднаних територіальних громад на території Харківської області.

Конкурс розподілений на 3 номінації :

  1. «Добробут та розвиток громад»
  2. «Благоустрій та охорона довкілля»
  3. «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму»

Заклади освіти району вже мають досвід участі у проєкті у минулих роках. Протягом 2020 року переможцями конкурсу в номінації «Добробут та розвиток громад» стали 3 заклади освіти – Шевченківський ліцей Шевченківської, КЗ «Новомиколаївський ліцей» та Шевченківська ЗОШ № 1 I-III ступенів. Освітні проєкти заплановано реалізувати до початку нового навчального періоду.

Шевченківський ліцей реалізуватиме проект «Опорному освітньому закладу – сучасний бібліотечно – інформаційний центр». Проєкт є актуальним через відсутність у закладі сучасної бібліотеки та ресурсного інформаційного осередку учнів. Проєктом передбачається досягнення потрібного рівня матеріально-технічного забезпечення для організації  роботи шкільної бібліотеки та підвищення рівня читацьких компетенції учнів. Для реалізації даного проєкту на сьогоднішній день здійснено ремонт та буде естетично оформлено читацьку залу бібліотеки ліцею. Наступними заходами передбачено закупівлю меблів, стендів, комп’ютерної техніки, планшетів, музичного центру, підключення до мережі Інтернет.

Бюджет проєкту становить 299,980 тис. грн., з них:

  • 149,990 тис. грн. – кошти обласного бюджету;
  • 134,991 тис. грн. – кошти районного бюджету;
  • 14,999 тис. грн. – кошти конкурсанта (батьківські кошти).

Проєктна робота КЗ «Новомиколаївський  ліцей»  має назву «Сучасним дітям – сучасний інформаційно-комп’ютерний центр». Насущність цієї ідеї обумовлена тим, що матеріально-технічне забезпечення закладу не в повній мірі відповідає новітнім стандартам та не дає можливості учням та вчителям оволодіти актуальними знаннями та навичками на належному рівні. Проєкт спрямований на те, щоб перетворити заклад освіти на сучасний інформаційно-комп’ютерний центр села. Заходами проєкту  передбачено закупівлю сучасної комп’ютерної техніки та обладнання, сучасних меблів, а також забезпечення та встановлення ліцензійних програм та створення WI-FI зони.

Бюджет проєкту становить 296,492 тис. грн.

  • 148,246 тис. грн. – кошти обласного бюджету;
  • 133,421 тис. грн. – кошти районного бюджету;
  • 14,824 тис. грн. – кошти конкурсанта (кошти сільської ради).

Шевченківська ЗОШ № 1 IIII ступенів вже котрий рік занепокоєна станом шкільної їдальні, тому однією з ініціатив було прийняти участь у конкурсі саме за цим напрямом. Проєкт «Від благоустрою шкільної їдальні до забезпечення здоров’я дітей» націлений на приведення матеріально-технічного стану їдальні та актової зали закладу у відповідність до санітарно-гігієнічних вимог, а також оновлення та осучаснення за естетичними вимогами та потребами сьогодення. За планом заходів проєкту буде здійснено ремонт та естетично оформлена обідня зала (демонтаж старого покриття підлоги, стін та вхідних дверей, облаштування освітлення), оснащення їдальні новими меблями.

Бюджет проєкту становить 299,980 тис. грн.

–        149,990 тис. грн. – кошти обласного бюджету;

–        134,991 тис. грн. –  кошти районного бюджету;

–        14,999 тис. грн. – кошти конкурсанта (батьківські кошти).

Коментарів немає

Додати коментар