Робота з учнями, схильними до правопорушень

      У відділі освіти оновлено банк даних дітей групи «ризику»:

  • учнів, що стоять на внутрішкільному обліку – 34;
  • які проживають у сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах – 63 дітей з 38 сімей.

Протягом 2018 року з метою профілактики правопорушень, злочинності, шкідливих звичок та збереження життя і здоров’я дітей були проведені: бесіди: «Немає прав без обов’язків», «Про чуйність і байдужість», «Вчинок, відповідальність, наслідок», «Мій день, мої вчинки», «Мої права та обов’язки»; акції; до Міжнародного дня захисту дітей «Хай завжди буде сонце»; виховні години: «Правила, обов’язки для всіх», «Особливості відповідальності неповнолітніх», «Алкоголь і правопорушення неповнолітніх», «Наркоманія, токсикоманія. Їх вплив на злочинність»; диспут: «Твоє життя в твоїх руках»; години спілкування: «Конфлікти та їх розв’язання», «Закон і ми», «Життя дано на добрі справи», «Корисні і шкідливі звички»; ситуаційно-рольова гра «Вмій зробити свій вибір»; учні приймали активну участь у різноманітних конкурсах дитячої творчості.

З метою організації і забезпечення дозвілля дітей проводились шкільні дискотеки, вечори відпочинку.

На всіх етапах освітнього процесу здійснюється контроль за недопущенням розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин.

У всіх ЗЗСО району були зроблені тематичні виставки літератури з профілактики наркоманії, пияцтва та паління тютюнових виробів, оновлені куточки «Про це не варто забувати», «За здоровий спосіб життя». Також створені інформаційні стенди з адресами, телефонами, режимом роботи установ та організацій, що надають кваліфіковану допомогу та послуги неповнолітнім.

Питання щодо профілактики злочинності та правопорушень розглядаються на педрадах, нарадах при директору, батьківських зборах, шкільних методоб’єднаннях.

Щоквартально проводяться обстеження умов проживання дітей з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Складаються акти обстеження. З батьками таких дітей проводяться індивідуальні бесіди.